900 év után újra Nagy-Britanniában lesz a bayeux-i kárpit
Az 1066-os hastingsi csatát ábrázoló középkori remekmű hazatér: jövőre lesz látható egy ideiglenes kiállításon a British Museumban.
Az 1066-os hastingsi csatát ábrázoló középkori remekmű hazatér: jövőre lesz látható egy ideiglenes kiállításon a British Museumban.
Talán nemcsak prédát, hanem üzleti partnert is láttak a középkori vikingek a kolostorok lakóiban. Kiderült ugyanis, hogy francia szerzetesek gyakran fókabőrt használtak könyveik bekötésére - ez a váratlan felfedezés a vikingekkel való rendszeres kereskedelemre utaló bizonyíték lehet.
A világ legtöbb kultúrájában a társállatok megevése szigorú tabu. Korea azonban kivétel volt, ott a kutyahús igazi csemegének számított. Eddig. Most azonban tilos a fogyasztása. Mi lesz akkor az étikutyákkal? Cikkünket 18 éven felülieknek ajánljuk!
Tízből négy magyar fiatal kifejezetten a lelassulást keresi idén nyáron a Kiwi.com reprezentatív felmérése alapján. Nézzünk néhány erre, a lelassuló turizmusra (calmcationing) alkalmas helyszínt.
Kelet-Európa és a Közel-Kelet után az eddig békésnek látszó Délkelet-Ázsia is a háború szélére sodródott. A turisták pedig újabb helyről kénytelenek kerülőúton menekülni.
Ha máshonnan nem, hát a Fehér Lótusz harmadik évadából mindenki tudja, hogy a thaiok úgy köszönnek: szavadika. A kötelező mosoly és a megfelelő kéztartás is jár hozzá. Ősi thai szokás - gondolnánk. Csakhogy ez egyáltalán nem igaz.
Tiencsin Kína negyedik legnagyobb városa - dinamikusan fejlődő gazdasági központ. Ide vitték el a napokban Magyarország jó hírét.
Huszonötezer dollár - közel kilenc millió forint - lesz egyetlen éjszakára a legdrágább kabin a jövőre induló új luxushajón. Persze nyilván lesz, akinek lesz elég pénze, hogy kifizesse.
Kevés dolog tud annyira tönkre tenni egy nyaralást, mint az elveszett csomag. Napok mennek el az ügyintézéssel és várakozással - míg kabátban ülünk a tengerparton, mert az összes fürdőruhánk a bőröndben volt. Idén azt ígérik kevesebb ilyen élményben lesz részünk.
Hány Albánia van a világon? A kérdés hülyén hangzik, de ha így tesszük fel, akkor biztosan nem egy. Bizony van, illetve volt egy másik is. És megnézzük, mi maradt belőle.
Sivatagi nap ötezer évig - és a frizurám még mindig tart - mondhatná a Taft reklámmal az a múmia, akit most tártak fel régészek Peruban. Egészen extrém időjárás kell, ahhoz, hogy a lágy részek ilyen jól konzerválódjanak.
Mídászról annyit szokás tudni, hogy ő az a mitológiai alak, akinek sok kincse volt, és mindent arannyá változtatott. Most viszont török régészek, úgy tűnik, megtalálták családi sírboltját.
A Baleári-szigeteken az elmúlt időszakban egyre sűrűbbé váltak a turizmus-ellenes megmozdulások. Úgy néz ki, sikerrel jártak - most mégsem boldog mindenki
Különös képre bukkantunk a Fortepan oldalán. Pünkösd idején az angliai Brompton főutcáján felvonuló tánccsoportot ábrázol: Morris táncosokat. Kik volak ezek a táncosok? Ennek próbáltunk utánajárni.
A kép alkotója Khizáni Mesrop (kb. 1560 – kb. 1652) kiemelkedő örmény kézirat-illuminátor volt...
Többen, több különböző módon próbálnak meg segíteni a parajdi bajbajutottaknak. Olvasd el erről szóló cikkünket!