Íme a világ legcukibb turistalátványossága
Hol máshol lenne, mint Kínában. És természetesen a közösségi média kapta fel. És egy bizonyos szögből nézve tényleg cuki.
Hol máshol lenne, mint Kínában. És természetesen a közösségi média kapta fel. És egy bizonyos szögből nézve tényleg cuki.
Hegyet mászni fárasztó dolog - mi lenne, ha helyettünk robotok másznák meg a hegyeket? Az ötlet jellegzetesen kínai - és úgy tűnik, működik.
Egy éve ilyenkor lelkesedéssel vegyes aggodalommal figyeltük a számítógépünk képernyőjét. Aztán rákattintottunk, és bejött az oldal. Elindult az utazás a világ körül. És valljuk meg, nem akármilyen év volt.
Egy ország, aminek létezését a világ nagy része nem ismeri el: a Tajvanról készült legújabb dokumentumfilm, A láthatatlan nemzet lélegzetelállító és egyben motiváló történeteket mesél el.
Szeretne bilincsbe verve rabruhában szenvedni jó pénzért? Mármint, hogy Ön fizetne ezért jó pénzt. Elég valószínűtlen - pedig Kínában valaki úgy gondolja, hogy ez az évszázad üzlete. És lehet, hogy ott be is jön.
Európai fejjel nehéz felmérni a kínai belföldi turizmus méreteit - azt, ami nálunk rémes túlturizmusnak éreznénk, az ott egy átlagos szerda reggel. De ott nem tüntetnek és tiltakoznak - hanem kezelik a tömeget. Erre kiváló példa a Jiuzhai-völgy.
Egyesek szerint ufók alapították, mások szerint maják vagy egyiptomiak - a kínai tudósok szerint viszont egy furcsa gülüszemű király. Sanxingdui megmozgatja a világ fantáziáját.
Mielőtt betemette volna a homok, Niya egy virágzó oázis város volt Kína Xinjiang tartományában. Virágkorát Kr.u. 5. században élte, aztán az is felfeledésbe merült, hogy valaha létezett.
Vasárnap háromnapos fesztivál kezdődött Budapesten. A Chinatown Szecsuáni Street Food Fesztivál első napján a Sárkány- és Zongzi Fesztivál programjai is helyet kaptak.
Áció, káció, akáció, vakáció – A családokban, ahol van iskolás korú gyermek ez a hét különleges hét volt. Az utolsó hét, amikor már nem igazán van tanítás, de azért még lehet javítani, azoknak, akik a jobb jegyet szeretnék.
Kellemes, ízletes - se nem savanyú, se nem csípős - kínai leves, azoknak, akik túl akarnak lépni a hazai kínai éttermek kínálatán.
A kínai Csengtunak van egy egészen bizarr szeglete, ahová eddig nem kalauzoltuk el a nyájas olvasót - ez a kínai offline Tinder, avagy asszonyvásár. De mielőtt eljutnánk ide ismerkedjünk meg a problémával.
A kínai oldalas szinte magától esik le a csontról, kívül ropogós, belül omlós, és valami földöntúli gyönyörű vörös színe van.
A panda szupercuki, ráadásul annyira esszenciálisan kínai, hogy annál kínaibb már nem is lehetne semmi. Sokan csak azért mennek Szecsuánba, hogy pandát lássanak, vagy akár gondozzanak, simogassanak, stb. Jöjjön egy kis pandatörténelem.
A kínaiak halálra dolgozzák magukat, reggeltől estig a munkahelyükön robotolnak, utána pedig hazamennek házi feladatot írni. Az országot valami szürke szmog fedi, és amúgy is szürke minden, az emberek pedig legfeljebb jelszavakat skandálnak szórakozásképp. Nos Szecsuán nagyon nem ilyen.
Egy évszázaddal ezelőtt az utazás fárasztó, és veszélyes volt, akinek nem volt szerencséje, könnyen ott veszhetett a zuhatagoknál. A veszélyes út magyar krónikásáról most kínaiul is könyv jelenik meg.