Rippl-Rónai József 1912-ben festett Szentpáli búcsú című remekműve a legértékesebb darabja a csütörtökön kezdődő idei művészeti kiállításnak és vásárnak.
“A kép egy magángyűjtemény féltve őrzött darabjaként lappangott hosszú évtizedeken át. Először 1912-ben Kaposváron volt látható egy tárlaton, utoljára 1947 decemberében, a Vallás- és Közoktatásügyi Minisztérium fővárosi emlékkiállításán” – mondta el Kelen Anna. A Virág Judit Galéria művészettörténésze kiemelte, a kép azért is ikonikus, mert Rippl-Rónai életművén belül egészen kevés az olyan festmény, amely nagyobb tömegjelenetet ábrázol. “Ráadásul a művész legendás kukoricás korszakában született. Ez az a stílus, amely kizárólag rá jellemző, és amely az egész világon keresetté és elismertté tette a művészt”. A festmény értéke 300 millió forintra tehető. Magántulajdonban van, és a galéria tárgyalásokat folytat eladásáról.
„Az Art and Antique minden évben érdeklődők tömegét vonzza, ez az a hely, ahol a legigényesebb műgyűjtők és a laikus érdeklődők is megtalálják számításukat. A műtárgyak értéke a pár tízezer forinttól több százmillió forintig terjed. Örülünk, hogy itt évente találkozik egymással a szakma és a közönség” – mondta el Tausz Ádám főszervező.
Az Art and Antique Budapest kiállításra és vásárra csütörtöktől március 3-ig várják az érdeklődőket a Bálnában, ahol negyven galéria több ezer műtárggyal képviselteti magát.
borítókép: Rippl-Rónai József – Szentpáli búcsú, fotó: Art and Antique