Niya, a Taklamakán-sivatag ékköve
Mielőtt betemette volna a homok, Niya egy virágzó oázis város volt Kína Xinjiang tartományában. Virágkorát Kr.u. 5. században élte, aztán az is felfeledésbe merült, hogy valaha létezett.
Mielőtt betemette volna a homok, Niya egy virágzó oázis város volt Kína Xinjiang tartományában. Virágkorát Kr.u. 5. században élte, aztán az is felfeledésbe merült, hogy valaha létezett.
Vasárnap háromnapos fesztivál kezdődött Budapesten. A Chinatown Szecsuáni Street Food Fesztivál első napján a Sárkány- és Zongzi Fesztivál programjai is helyet kaptak.
Áció, káció, akáció, vakáció – A családokban, ahol van iskolás korú gyermek ez a hét különleges hét volt. Az utolsó hét, amikor már nem igazán van tanítás, de azért még lehet javítani, azoknak, akik a jobb jegyet szeretnék.
Kellemes, ízletes - se nem savanyú, se nem csípős - kínai leves, azoknak, akik túl akarnak lépni a hazai kínai éttermek kínálatán.
A kínai Csengtunak van egy egészen bizarr szeglete, ahová eddig nem kalauzoltuk el a nyájas olvasót - ez a kínai offline Tinder, avagy asszonyvásár. De mielőtt eljutnánk ide ismerkedjünk meg a problémával.
A kínai oldalas szinte magától esik le a csontról, kívül ropogós, belül omlós, és valami földöntúli gyönyörű vörös színe van.
A panda szupercuki, ráadásul annyira esszenciálisan kínai, hogy annál kínaibb már nem is lehetne semmi. Sokan csak azért mennek Szecsuánba, hogy pandát lássanak, vagy akár gondozzanak, simogassanak, stb. Jöjjön egy kis pandatörténelem.
A kínaiak halálra dolgozzák magukat, reggeltől estig a munkahelyükön robotolnak, utána pedig hazamennek házi feladatot írni. Az országot valami szürke szmog fedi, és amúgy is szürke minden, az emberek pedig legfeljebb jelszavakat skandálnak szórakozásképp. Nos Szecsuán nagyon nem ilyen.
Egy évszázaddal ezelőtt az utazás fárasztó, és veszélyes volt, akinek nem volt szerencséje, könnyen ott veszhetett a zuhatagoknál. A veszélyes út magyar krónikásáról most kínaiul is könyv jelenik meg.
Ami a kínai konyhában a szecsuáni, az Európában a magyar, állítja egyik kínai beszélgetőtársunk. Neki hihetünk, járt már Magyarországon, és szerette a magyar konyhát, a szecsuániban pedig, a szó legszorosabb értelmében, otthon van.
Hogyan ünnepeltek idén Csungkingban magyarok és kínaiak közösen március 15-én?
Mit keres egy Petőfi-szobor egy vidéki kínai nagyvárosban? Egyáltalán, mit keres egy jellegzetesen közép-európai romantikus költő egy ázsiai országban? A történelem meglepő fordulatokkal szolgál.
Bepillantást nyerhetünk egy kínai egyetem viszonylataiba is, valamint a Magyar-Kínai Élelmiszeripari Kutatóközpont által kifejlesztett kínai pálinkáról is többet tudhatunk meg.
A magyar utazó már megszokta, hogy ha repülni szeretne, akkor nem csak a budapesti indulásokat nézi meg. Érdemes ma már Bécset, Pozsonyt, akár Kassát is figyelembe venni. Hamarosan felzárkózhat a sorba Belgrád is.
Kínában az utóbbi időben divat lett a sült jégkocka. Gyorsan kell csinálni is, enni is, mert különben csak egy pohár zavaros hideg víz lesz belőle.