Milyen egy neuroinkluzív rendezvény? Eddig 100-ból 99-en bizonnyal nem tudták. Most ezt is megtapasztalhatják. Az átlagembernek egyébként szinte semmit változást nem jelent – de akinek tényleg fontos, annak sokat segíthet.
Első szállodaláncként a Marriott International bejelentette, hogy rendezvényein „neuroinkluzív” gyakorlatokat kíván bevezetni, amelynek célja, hogy forrásokat osszanak meg egymással, hogy segítsék a neurodivergens résztvevők számára befogadóbb találkozók létrehozását.
Az inkluzív gyakorlatok közé tartozik egy „csendes szoba” az érzékszervi túlterhelésből való felépüléshez, ahol a résztvevők szünetet tarthatnak a fáradtság kezelésére, valós idejű feliratok és feliratozás a főszínpadi előadásokhoz, valamint olyan eszközök, mint az érzékszervi és a fidget játékok, zajszűrő füldugók, alvó maszkok, napszemüvegek, nyomtatott napirendek és helyszíntérképek, valamint a hangos zenére, villogó fényekre vagy az esemény során előforduló meglepetésszerű pillanatokra vonatkozó figyelmeztetések. A szállodalánc már a sokadik cég, amelyik csalatkozik a programhoz.
Az ötletgazda maga a Google, amely számos intézménnyel közösen indította el a Neu Projectet. Megan Henshall, a Google globális rendezvénystratégája hozzátette: „A The Neu Project abból a vágyból született, hogy újragondoljuk az eseményélményeket a pandémiát követően, és azóta olyan jelentős kezdeményezéssé nőtte ki magát, amely a különböző iparágak rendezvényein a változásokat ösztönzi.”
Forrás: BRN Europe
Borítókép: A Marriott szállodalánc központja az USA-ban. Forrás: Wikimedia Commons