A Madame Tussauds Budapestben Harry Styles, énekes-dalszerző figurája kapott helyet, 54. szoborként.
Óhidi Zsuzsanna, a múzeum operatív igazgatója elmondta, hogy korábban már több vendégfigura volt a budapesti Madame Tussaudsban, például David Beckham, Michael Jackson vagy éppen Dwayne Johnson, akinek érkezéséről tavasszal mi is hírt adtunk. Az igazgató elmondása szerint az új figura gyönyörű lett.
Harry Styles a zeneteremben kapott helyet, Freddy Mercury-vel szemben, szintén egy színpadon. Körülötte egy jelmezes szekrény – tele a látogatók által is felpróbálható ruhákkal és kiegészítőkkel -, valamint egy zongora alakú tükör is helyet kapott. Utóbbival a zenész inspirációit, Elton Johnt és a már említett Mercuryt idézik meg. A set designért részben Lakatos Márk felelt, ahogy a szobor stylistja is ő volt. A divatszakember a figura leleplezésekor arról beszélt, hogy a színpadot a hatvanas-hetvenes évek glam stílusában alakították ki. “A rózsaszín használata a pasztelltől egészen a barbi rózsaszínig Harry Styles egyik nagy találmánya” – kezdte Lakatos a háttérben használt színek kapcsán. Emellett a rózsaszín cowboykalap, a tollboa, a csillogó-flitteres-gyöngyrojtozott ruhák és a Gucci-házat idéző óriási nagy napszemüvegek is bekerültek a ruhásszekrénybe.
Lakatos Márk felidézte a zenész élettörténetét, miszerint mozaikcsaládban nőtt fel Közép-Nyugat-Angliában, emlékei szerint minden szeretetet és támogatást megkapva. A nagypapájától kapott karaoke-géppel már gyerekkorában feldolgozásokat adott elő. Majd a brit X-faktorban a One Direction nevű fiúbandával harmadik helyen végzett 2010-ben. A 16 éves Styles nehezen bírta a hatalmas médiafigyelmet. A banda 2014-ben ment pihenőre (gyakorlatilag feloszlott), Harry Styles pedig 2017-ben jelentette meg első szólóalbumát.
Ahogy a múzeum a közleményében írja, “Harry Styles sokkal több, mint egy stadionokat megtöltő popcsillag. Igazi kulturális- és stílusikon ő, aki különc öltözködésével divatforradalmat robbantott ki. Harry Styles arra biztatja rajongóit (a “Harries-eket”), hogy öltözzenek ki a koncertjeire, így fellépésein csillogó, flitteres ruhák, tollas boák, áttetsző és rózsaszín ruhadarabok tűnnek fel mindenhol. Maga az énekes sem visszafogott a fellépő kosztümjeit illetően: Styles hozta divatba a férfi gyöngyláncsort, a skinny farmert, a hawaii- és virágmintás blúzokat és mellényeket. A Vogue címlapján 2020-ban Styles egy Gucci szoknyában tűnt fel. Soha nem szerepelt addig férfi egyedül a borítón.”
Styles fontos élharcosa az lmbtq-jogok elismerésének, de emellett több tízmilliós közösségi média követőtáborának rendszeresen posztol más nemes ügyekről is, mint például, hogy mindenki viselje csak nyugodtan azt, amit szeretne, ne a trendek után menjen.
A múzeum közleményéből az is kiderül, hogy Harry Styles a világ tizenegy Madame Tussauds múzeumában látható figurákon mind más és más szerelésben látható: A Budapestre érkező viaszmás teljesen egyedi, ebben a ruhában sehol másutt nem csodálhatja meg a közönség.
Harry Styles a legtöbb ma élő világsztárhoz hasonlóan maga is részt vett a saját figurája kialakításában. Az énekes a Madame Tussauds London melletti műhelyében több órát töltött el a művészekkel, szobrászokkal és technikusokkal, ezt a szakaszt nevezik szaknyelven “sittingnek”, vagyis ülésnek. A sitting során több, mint 200 féle mérést végeztek el a sztáron. A szeplők elhelyezkedésétől a magasságon át a szemek színén keresztül a fülek közötti távolságig mindent alaposan felmértek a szakemberek, hogy a végeredmény a lehető leghitelesebb legyen. Az alkotás folyamatában mintegy húsz ember vett részt, a figura közel fél évig készült. A frizura hajszálait szálanként helyezik el a viaszfejen – az aprólékos munka önmagában több hetet vett igénybe.
A Madame Tussauds Múzeumban tehát bárki bátran pózolhat a színész viaszszobrával, akár át is ölelhetjük őt vagy még egy puszit is nyomhatunk az arcára. Persze vigyázzunk rá, de ahogy korábban írtuk, a figurák jó megjelenéséről egy egész sminkes-hajas team gondoskodik. A látogatók ugyanis rendszeresen nyomkodják meg a szobrokat, húzgálják meg a hajukat vagy a ruhájukat. Ezeket a hibákat pedig másnapra, éjszakánként igyekeznek helyreállítani a múzeum munkatársai.
A jegyárak nem biztos, hogy mindenki számára kifizethetők, ezért is (meg hát a várható jó hangulatért is) érdemes elmenni a múzeumba szeptember 6-án 18:30 és 23:00 között, amikor is a Hello Harry Special Nighton 30%-os kedvezménnyel lehet bemenni. Az eseményre jegyek csak online, a múzeum honlapján kaphatók. Utolsó belépés 21:45-kor lehetséges. Az énekest megidézve, aki beöltözve érkezik, az pillangótetoválást is kaphat (az első 400 vendég).
Borítókép: Harry Styles viaszszobra a Madame Tussauds Budapestben